Zalesie Mazury Active SPA
pl en ru
google plus YouTube Facebook instagram LinekdIn Aktualności, Konkursy

Kraina Relaksu SPA

Z wielką przyjemnością oddajemy do Państwa dyspozycji prawdziwą Krainę Relaksu Spa na Mazurach, która wprowadzi Państwa w stan błogiego relaksu i odprężenia. 

Kraina Relaksu Spa, basen oraz gabinety zabiegowe czynne codziennie w godzinach 10:00-21:00

Wszystkie godziny zabiegów ustalane są przez Recepcję Spa. Prosimy o kontakt: tel. 89 526 08 28, spa@zalesiemazury.pl

zalesiemazury - Łaźnia ziołowo-parowa Łaźnia ziołowo-parowa Więcej

Pomieszczenie, które wywodzi się z kręgu śródziemnomorskiego. Kąpiele w łaźniach rzymskich mają zbawienne znaczenie zdrowotne: powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i mocniejsze ukrwienie mięśni, dzięki zastosowaniu olejków eterycznych następuje rozszerzenie dróg oddechowych. Gorąca para ma również zbawienne działanie przy chorobach i dolegliwościach reumatycznych.
Warunki podczas kąpieli w łaźni parowej rzymskiej to: temperatura od 43°C do 48°C, wilgotność względna 100%, czas kąpieli ok. 20 minut.

zalesiemazury - Caldarium Caldarium Więcej

Łagodniejsza wersja łaźni parowej. Temperatura jest tu znacznie niższa niż łaźni, a wilgotność może oscylować między 20 a 40%. Zabiegi w Caldarium zostały wzbogacone o naturalną aromaterapię i światło terapie. Podstawowym działaniem tej łaźni jest jej korzystny wpływ na układ nerwowy. Skutecznie poprawia kondycję psychiczną, pomaga zdystansować się do aktualnych problemów. Delikatnie opiekuje się skórą i włosami, ma właściwości regenerujące i oczyszczające, korzystnie wpływa na system oddechowy. Z Caldarium śmiało można skorzystać przed bardziej gorącą sauną.
W Caldarium odbywają się również kąpiele błotne. Łączy ona w sobie dwie fazy kąpieli oraz aplikację błota na ciało. We wstępnej fazie relaksacyjnej przyjemne ciepło panujące w pomieszczeniu pozwala składnikom błotnym na szybkie oczyszczenie skóry i przyśpiesza usuwanie toksyn.

zalesiemazury - Sauna fińska Sauna fińska Więcej

Sauna fińska jest nie tylko zabiegiem ciepło-leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Zabieg w saunie polega na kąpieli w gorącym powietrzu i naprzemiennym przegrzewaniu się w temperaturze o rozpiętości 80-110 °C z ochładzaniem całego ciała. Znacznie przyśpiesza usuwanie zmęczenia psycho-fizycznego. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało stosowanym również w celu leczenia określonych dolegliwości (m. in. złagodzenia bólów mięśni) i zaburzeń funkcjonalnych organizmu. Wiele schorzeń serca, układów dróg oddechowych, organów ruchu i skóry dopuszcza korzystanie z sauny, gdyż sauna wzmacnia reakcje samoobronne organizmu.

zalesiemazury - Wanny jacuzzi Wanny jacuzzi Więcej

Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie ciepłych kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując ją jako środek uzdrawiający. Kapiel w naszych dwóch wannach Jacuzzi jest doskonałym sposobem na regenerację mięśni, relaks i odrężenie. Ciepła woda w jacuzzi powoduje zmniejszenie pobudliwości układu nerwowego oraz oczyszcza organizm z toksyn. Ponad to kąpiel w jacuzzi jest zalecana przy schorzeniach układu nerwowego, dychawicy oskrzelowej oraz nadmiernej pobudliwości. Przebywanie w jacuzzi jest szczególnie zalecane osobom, które odczuwają stan nadwyrężenia mięśni czy bóle kręgosłupa. Ponadto hydromasaż jest – jak większość z nas miała zapewne szansę się przekonać – bardzo przyjemny, co w oczywisty sposób pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

zalesiemazury - Sauna infrared Sauna infrared Więcej

Korzystanie z Sauny infrared jest równie skutecznym sposobem kondycjonowania układu sercowo-naczyniowego i spalania kalorii jak regularne ćwiczenia fizyczne. Ze względu na głęboką penetrację (ok. 4cm w głąb skóry) promieni podczerwonych wytwarzanych przez Podczerwone Systemy Termiczne, zachodzi efekt ogrzewania głęboko w tkankach mięśni i organów wewnętrznych. Ciało reaguje na ten efekt głębokiego ogrzewania poprzez zwiększenie zarówno pojemności wyrzutowej jak i częstotliwości akcji serca. Ten korzystny dla serca układ prowadzi do widocznego efektu treningu i poprawy kondycji układu sercowo naczyniowego. Sauna infrared pomaga w : zmniejszaniu masy ciała poprzez spalanie kalorii, zwiększenie rozciągliwości tkanek, likwiduje cellulit, rozluźnia stawy i skurcze mięśniowe.

zalesiemazury - Piaszczysta plaża relaksacyjna Piaszczysta plaża relaksacyjna Więcej

U nas całym rokiem możesz odpocząć na ciepłej plaży. Piaszczysta plaża relaksacyjna to wyjatkowe miejsce stworzone specjalnie przez nas dla Gości poszukujących spokoju i wyciszenia. Tutaj na komfotowych leżankach, ustawionych na ciepłym mazurskim piasku  możesz odpocząć od świata zewnętrznego. Pokój plaża tak jak cała strefa Krainy Relaksu Spa jest utrzymana w architekturze Warmii i Mazur.

up