Zalesie Mazury Active SPA
pl en ru
google plus YouTube Facebook instagram LinekdIn Aktualności, Konkursy
Zrób PrezentPodaruj Voucher SPA Rabaty i Promocje

Newsletter

Dodaj

Nowości, LAST MINUTE

Opinie
5/5 TripAdvisor

mjramka Polska
"Wszystko dla dzieci:)"

5/5 TripAdvisor

Dorota P Polska
"Super obiekt dla rodziny"

4/5 TripAdvisor

Magdalena D Polska
"totalne odludzie pełne atrakcji"

5/5 TripAdvisor

EwaStan Polska
"Polecam zdecydowanie"

6/6 HolidayCheck

Lidia & Adam Polska
"Niebanalnie "

5.6/6 HolidayCheck

Sylwia Polska
"Hotel Zalesie Mazury SPA to fajne miejsce na urlop"

10/10 Booking.com

Zbigniew Polska
"Wspaniałe miejsce świetny obiekt cisza spokój wsp..."

8/10 HotelSystems.pl

Mariusz Lubiszewo tczewskie
""

8.3/10 HotelSystems.pl

Anna Solec Kujawski
""

10/10 HotelSystems.pl

Ewelina Dąbrowa Chełmińska
""Hotel dla dzieci na Mazurach blisko Warszawy i Trójmiasta

Hotel SPA Mazury

Długo szukałaś hotelu spa na Mazurach? Chcesz odwiedzić hotel spa, w którym odpocznie także twoja rodzina? Chcesz aby twoje dzieci się nie nudziły? Dobrze trafiłaś Zalesie Mazury to najlepsze rodzinne spa na Mazurach.

 

Wypróbuj naszą Krainę Relaksu Spa na Mazurach czyli strefę wellness, która wprowadzi Cię w stan błogiego relaksu i odprężenia. Skorzystaj z naszej bogatej oferty zabiegów Spa i wybierz zabieg najlepszy dla Ciebie!

Kraina Relaksu Spa, basen rekreacyjny oraz gabinety zabiegowe czynne codziennie w godzinach 10:00-21:00

Wszystkie godziny zabiegów ustalane są przez Recepcję Spa. Prosimy o kontakt: tel. 89 526 08 28, spa@zalesiemazury.pl

zalesiemazury - Łaźnia ziołowo-parowa Łaźnia ziołowo-parowa Więcej

Pomieszczenie, które wywodzi się z kręgu śródziemnomorskiego. Kąpiele w łaźniach rzymskich mają zbawienne znaczenie zdrowotne: powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i mocniejsze ukrwienie mięśni, dzięki zastosowaniu olejków eterycznych następuje rozszerzenie dróg oddechowych. Gorąca para ma również zbawienne działanie przy chorobach i dolegliwościach reumatycznych.
Warunki podczas kąpieli w łaźni parowej rzymskiej to: temperatura od 43°C do 48°C, wilgotność względna 100%, czas kąpieli ok. 20 minut.

zalesiemazury - Caldarium Caldarium Więcej

Łagodniejsza wersja łaźni parowej. Temperatura jest tu znacznie niższa niż łaźni, a wilgotność może oscylować między 20 a 40%. Zabiegi w Caldarium zostały wzbogacone o naturalną aromaterapię i światło terapie. Podstawowym działaniem tej łaźni jest jej korzystny wpływ na układ nerwowy. Skutecznie poprawia kondycję psychiczną, pomaga zdystansować się do aktualnych problemów. Delikatnie opiekuje się skórą i włosami, ma właściwości regenerujące i oczyszczające, korzystnie wpływa na system oddechowy. Z Caldarium śmiało można skorzystać przed bardziej gorącą sauną.
W Caldarium odbywają się również kąpiele błotne. Łączy ona w sobie dwie fazy kąpieli oraz aplikację błota na ciało. We wstępnej fazie relaksacyjnej przyjemne ciepło panujące w pomieszczeniu pozwala składnikom błotnym na szybkie oczyszczenie skóry i przyśpiesza usuwanie toksyn.

zalesiemazury - Sauna fińska Sauna fińska Więcej

Sauna fińska jest nie tylko zabiegiem ciepło-leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Zabieg w saunie polega na kąpieli w gorącym powietrzu i naprzemiennym przegrzewaniu się w temperaturze o rozpiętości 80-110 °C z ochładzaniem całego ciała. Znacznie przyśpiesza usuwanie zmęczenia psycho-fizycznego. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało stosowanym również w celu leczenia określonych dolegliwości (m. in. złagodzenia bólów mięśni) i zaburzeń funkcjonalnych organizmu. Wiele schorzeń serca, układów dróg oddechowych, organów ruchu i skóry dopuszcza korzystanie z sauny, gdyż sauna wzmacnia reakcje samoobronne organizmu.

zalesiemazury - Wanny jacuzzi Wanny jacuzzi Więcej

Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie ciepłych kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując ją jako środek uzdrawiający. Kapiel w naszych dwóch wannach Jacuzzi jest doskonałym sposobem na regenerację mięśni, relaks i odrężenie. Ciepła woda w jacuzzi powoduje zmniejszenie pobudliwości układu nerwowego oraz oczyszcza organizm z toksyn. Ponad to kąpiel w jacuzzi jest zalecana przy schorzeniach układu nerwowego, dychawicy oskrzelowej oraz nadmiernej pobudliwości. Przebywanie w jacuzzi jest szczególnie zalecane osobom, które odczuwają stan nadwyrężenia mięśni czy bóle kręgosłupa. Ponadto hydromasaż jest – jak większość z nas miała zapewne szansę się przekonać – bardzo przyjemny, co w oczywisty sposób pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

zalesiemazury - Sauna infrared Sauna infrared Więcej

Korzystanie z Sauny infrared jest równie skutecznym sposobem kondycjonowania układu sercowo-naczyniowego i spalania kalorii jak regularne ćwiczenia fizyczne. Ze względu na głęboką penetrację (ok. 4cm w głąb skóry) promieni podczerwonych wytwarzanych przez Podczerwone Systemy Termiczne, zachodzi efekt ogrzewania głęboko w tkankach mięśni i organów wewnętrznych. Ciało reaguje na ten efekt głębokiego ogrzewania poprzez zwiększenie zarówno pojemności wyrzutowej jak i częstotliwości akcji serca. Ten korzystny dla serca układ prowadzi do widocznego efektu treningu i poprawy kondycji układu sercowo naczyniowego. Sauna infrared pomaga w : zmniejszaniu masy ciała poprzez spalanie kalorii, zwiększenie rozciągliwości tkanek, likwiduje cellulit, rozluźnia stawy i skurcze mięśniowe.

zalesiemazury - Piaszczysta plaża relaksacyjna Piaszczysta plaża relaksacyjna Więcej

U nas całym rokiem możesz odpocząć na ciepłej plaży. Piaszczysta plaża relaksacyjna to wyjatkowe miejsce stworzone specjalnie przez nas dla Gości poszukujących spokoju i wyciszenia. Tutaj na komfotowych leżankach, ustawionych na ciepłym mazurskim piasku  możesz odpocząć od świata zewnętrznego. Pokój plaża tak jak cała strefa Krainy Relaksu Spa jest utrzymana w architekturze Warmii i Mazur.

up